Az F1 története - 1990-es évek
Az 1990-es évek a változás, az innováció, a tragédia és a diadal éve volt. A Team Williams bemutatta az első Patrick Head által tervezett autót, amely rendelkezik félautomata sebességváltóval és tapadásvezérléssel, de a megvalósíthatóság továbbra is jelentős probléma. Végül Williamsnek sikerült meghódítania mechanikai problémáikat, és további számítógépes vezérlést adott az autóhoz, ami további sikereket eredményez az elkövetkező néhány évben. Williams '92-ben és '93-ban vette át a bajnokságot, Nigel Mansell, majd Alain Prost mellett, aki éppen visszatért a szabadidőszakból.

Michael Schumacher 1991-ben csatlakozott a Forma 1-hez, és csodálatos 7. helyet szerzett a Jordan Jordan csapat számára az első kiránduláson. Csak egy verseny után később bejutott Benettonba. Az előző szezon főbb szereplőivel, akik most már nyugdíjba kerültek, Schumacher volt a fő rivális Ayrton Senna számára, de ez nem volt könnyű.

A pontok rendszere 1990-ben megváltozott, így az összes Formula 1 verseny bekerült a bajnokságba, és egy győzelem 9 pont helyett 10 pontot fog szerezni. A FIA azt is kijelentette, hogy a járművezetői segédeszközök, például a vontatásellenőrzés, negatívan befolyásolták az F1 benyomását. Hol volt a sofőr képesség? Tehát a támogatásokat betiltották annak ellenére, hogy a Forma-1 egyre izgalmasabb lett. A szabályváltozásoknak, amelyek hatalmas hatást gyakoroltak az autók specifikációira, mindig kockázatos volt néhány év.

Ayrton Senna jó állapotban volt 1993-ban, amikor megnyerte a Donington Park-i európai GP-t, az esőben az első körben öt helyet szerezve. De az 1990-es években nem Ayrton Senna uralja a győzelmeit, hanem tragikus halála miatt. A San Marino GP, 1994-ben túl sok baleset történt. Először Roland Ratzenbergert meggyilkolták - ez volt az első halál 12 év alatt a sportban -, majd Rubens Barrichello kórházba került. Senna Barrichello ágyán ült és úgy döntött, hogy visszavonul a selejtezőből. Nem akart versenyezni. De egy versenyző úgy él, hogy kint van a pályán, és Senna meggondolta magát. Pole pozícióba került, hét kört versenyzett, mielőtt kocsija elhagyta a sarkot, és a falra ütközött, több mint 180 mf sebességgel. Kihúzták a roncsokból, helikopterrel kórházba vitték, később hatalmas fejsérülések miatt meghalt.

A baleset az F1 egész közösségét megrázta, de a verseny nem állt le. Az FIA azonnali szabályokat fogadott el a biztonság fokozása érdekében, ideértve a gödör sebességkorlátozásait és az autókhoz való könnyebb hozzáférést. Damon Hill helyettesítette Senna-t a Williams-ben, de Michael Schumacher vette a bajnoki szerepet. Nigel Mansell visszavonult a McLarenhez, miután visszavonult, és talán egy kicsit meghúzott. Az autót úgy alakítottuk át, hogy elférjen, de ez nem tett olyan hatást, mint amire számítottak. Jacques Villeneuve csatlakozott Williamshez, és remélte, hogy folytathatja apja, Gilles örökségét. Schumacher átkerült a Ferrari-ba az akkori legnagyobb fizetésért, és a csapat győzelmet nyert a győzelem után.

Schumacher nem vitatta magát, 1994-ben fekete zászlót mutattak a Silverstone-nál, hogy a feljárást a felvonulás ölében végezzék el, aztán figyelmen kívül hagyják a zászlót, és megszerezzék a két versenykorlátozást. Később a szezonban kizárták illegális autópadló miatt, de minden versenyen megmutatta a zseni csillogását, amely még sok más sofőr címet szerez neki. A 90-es évek későbbi szezonjában az új David Coulthard, Villeneuve, Eddie Irvine és Mika Hakkinen versenytársai uralták a versenyt. De az egész Michael Schumacherre vonatkozott, mivel a győzelem után nyert, hogy vezesse a 2000-es évbe, mint valaha a verseny egyik legsikeresebb pilóta.

Video Utasításokat: Misi,Balatonföldvár hangja (Part2) (Lehet 2024).