Stamford Bridge, London.

(1-1 az első szakasz után)

Chelsea Beat Liverpool 3-2, extra idő után egy öt kapus thrillerben.

Chelsea v Liverpool - UEFA Bajnokok Ligája elődöntő
A kép részletei: Chelsea v Liverpool - az UEFA Bajnokok Ligája elődöntőjét a picapp.com szolgálja ki

Liverpool és Chelsea a Bajnokok Ligája elődöntőjének második fordulójában találkoztak tegnap este, négy év harmadik alkalommal. A díj? Hely a döntőben a Manchester United ellen. Mindezt egy izgalmas meccsre elkészítették, az Anfield első szakaszában a Chelsea előnye maradt, de csak az 1-1-es helyzetben volt, a nyugat-londoni oldalnak pedig ez a létfontosságú távoli gól volt a saját javukra.

Mindkét fél minimális változtatásokat hajtott végre csapatában az első szakaszból. Frank Lampard visszatért együttérző szabadságából (édesanyja közelmúltbeli szomorú vesztesége után). John Arne Riise a bal oldali hátsó részen indult a Liverpool számára, remélve, hogy az első szakaszban módosítja a saját céljait. Yossi Benayoun Ryan Babel helyére indult.

Chelsea: Cech, Essien, Carvalho, Terry, Ashley Cole, Joe Cole (Anelka 91), Ballack, Makelele, Lampard (Shevchenko 119), Kalou (Malouda 70), Drogba.
Előzőleg nem használt: Cudicini, Obi, Alex, Belletti.

Célok: Drogba 33, Lampard 98 toll, Drogba 105.

Liverpool: Reina, Arbeloa, Carragher, Skrtel (22. Hyypia), Riise, Kuyt, Alonso, Mascherano, Benayoun (Pennant 78.), Gerrard, Torres (Babel 99).

Subs nem használt: Itandje, Finnan, Crouch, Lucas.

Célok: Torres 64, Babel 117

Foglalva: Alonso, Arbeloa.

Att: 38 900

Ref: Roberto Rosetti (Olaszország).

Az első félidő feszült volt, amire számíthatunk, amikor két futball-óriás ilyen magas téttel néz szembe egymással. A Chelsea korai szakaszában a birtoklásért játszott, míg a Liverpool előrehaladtával jól és mélyen védekeztek, tudva, hogy ebben a szakaszban egy távoli gól elfogadása költséges lesz.

Mivel a Chelsea magukba játszották a játékot, az ellentámadások során elkezdték kapni a Liverpoolot, és a mérkőzés 33. percében először szereztek gólt. Frank Lampard kitűnő passzot adott át, amelyet Arbeloa el nem tudott elkapni. Salomon Kalou az űrben találta magát. Ha mellé állt, a játékvezető asszisztense nem látta, és heves lövéssel lőtt, Lipepool kapus Pepe Reina elárulta, de Didier Drogba rúgta a haza a visszapattanást.

Liverpool megpróbált visszatérni a játékba, de a Chelsea védelme szilárd volt, és mindig az ellentámadás veszélyét hordozták, és a Liverpool ideges volt. Tudták, hogy gólt kell szerezniük, de a cél nem valósult meg félidő előtt. A félidőben 1-0 volt a Chelsea, és a lábuk volt a döntőben.

A Liverpool még határozottabb lett a második félidőben, és elindult a Chelsea felé. A második félidő nem volt rövid mindkét fél számára. 64 perc elteltével Yossi Benayoun jobban megszerezte Didier Drogba és Salomon Kalou helyzetét, és tiszta labdát csavart át a bejövő Fernando Torress számára, aki hűvösen irányította és rúgta a labdát a hálóba az egyenlítő számára.
Chelsea 1-1 Liverpool

A Chelsea-t visszakapcsolták a cselekvésbe, azt gondolva, hogy megnyerték a játékot, és most, mivel számítanak a kiegészítő időre, egyre több érzékkel léptek előre. Liverpoolnak nagy ellenállással kellett védenie.
15 perc elteltével Michael Essien ragyogó szólóval hajtott végre a jobb szélen, több védőt a büntetőterületbe bombázott, de az oldalhálót megcsapta.

Jermaine Pennant jött be helyére Benayoun-ra. Tudna-e biztosítani a jobb és a veszélyes kereszteket, amire Liverpoolnak szüksége volt a Chelsea védelmének feloldásához?

Nem lesz ilyen egyszerű. Egyik oldal sem tudta megtörni a holtpontot, és a FULL-TIME sípja a Chelsea 1-1 Liverpool (agg 2-2) kiegyensúlyozott eredményével jött. Extra idő volt, mivel mindannyian tudtuk, hogy lesz. Ez volt az a féldöntő.

A Chelsea által leadott extra idő első felében hihetetlen dráma volt, amikor Michael Essien úgy gondolja, hogy megszerezte a győztes gólt, ünneplődik és a játékvezető asszisztens három Chelsea-játékost elhagyta. Nem számít!

Alig egy perccel később a Chelsea büntetést kap, amikor Michael Ballack Sami Hyypia megbotlik. Itt nem lehet vita, nyilvánvalóan szabálytalanság volt! Előrelépés Frank Lampard.

98 perc elteltével, Frank Lampard csodálatos lelkesedést mutat a spot-kick során. Érzelmi pillanat ez, amikor a sarok zászlóhoz fut, ahol térdel és megcsókolja fekete karszalagját. Láthatóan könnycsepp, a cél egy tiszteletteljes tisztelgés a közelmúltban távozó anyjának. Amikor visszamegy a középső körbe, apja, Frank Senior jelzi a tömegben. Chelsea 2-1 Liverpool (3-2. Agg.)

Ryan Babel váltja fel Fernando Torres helyét, és kérdéseket vetnek fel a Benitez taktikájával kapcsolatban. Torres megsérült? Ebben a szakaszban bizonytalan volt, csak feltételezhetjük. Babel szinte azonnal cselekedetben van, mivel elektromos tempója vezeti a büntetőtérbe, és büntetést kér, ám ez törvényes bűncselekmény volt.

105 perc telt el, csak tíz perccel a döntőtől, Nicolas Anelka eljutott az oldalvonalhoz, és Didier Drogba visszavágta a hálót a közeli postán. Ebben a szakaszban el kell gondolnod, hogy ez a játék vége Liverpool számára, de a Liverpoolnak jó hírneve van, hogy ezt csinálja.
Chelsea 3-1 Liverpool (4-2. Agg.)

3 perc múlva Ryan Babel látványos hosszú távú haladást szerzett. A Liverpool rajongói azt kérdezték maguktól: "Még mindig lehetséges?" A második megjelenésnél Cech talán megmentette volna. Babel 30 yardnyira volt, és a Chelsea kapusa megengedte, hogy az ujjaival átcsúszjon a felső sarokba. Ez azt jelentette, hogy ha a Liverpool ismét gólt szerez, szinte biztosan a döntőbe kerülnek a távoli célok szabálya miatt.

Nem kellett volna, hogy a Chelsea abszolút izgalmas találkozás győzelmét folytatta

Chelsea 3-2 Liverpool (4-3. Agg.)

A végső síp Chelsea nyer 3-2 (összesen 4-3).

A Chelsea a Manchester United-en játszik a Bajnokok Ligája döntőjében Moszkvában, 2008. május 21-én

Video Utasításokat: TOTTENHAM - LIVERPOOL ???? Bajnokok Ligája 2019 Döntő (Lehet 2024).