Pilóta profilja - Heikki Kovalainen
Heikki Kovalainen 1981-ben született Finnországban, és sok más finn versenyzőhöz hasonlóan a kartingon keresztül az együléses versenyekig haladt. A Nissan a Formula Renault, a Formula 3 és a World Series versenyen vett részt, mielőtt az F1 feeder sorozatba, a GP2-hez indult.

Kovalainen jó indulással nyerte meg az új sorozat alapító versenyét, és jó vezetést szerezhetett a bajnokságban. Sajnos Nico Rosberg hátulról érkezett csapatával és megnyerte a címet, Heikki második lett. A csalódás azonban rövid ideig tartott, mivel a Renault aláírta őt mint tesztvezetőt. 2007-ben teljes versenypályát ért el, majd csatlakozott a Fisichella-hoz és Alonso helyére, aki átment a McLaren-be. Ebben az évben Heikki Ausztráliában debütált az F1 versenyen.

Sajnos ez nem volt nagy verseny az újonc számára, és a csapat főnöke, Flavio Briatore rendkívül keményen kritizálta, hírhedten kijelentve, hogy Heikki testvére biztosan vitte az autót - nagyon rossz volt. Szezonja hátralévő része anonim volt, kivéve egy hatalmas összeomlást. A Renault nem teljesített olyan jól, mint az elmúlt két évben, és a csapat egyértelműen szenvedett Alonso veszteségének.

Amikor a spanyol visszatért a Renault-hoz 2008-ra, Kovalainen átköltözött a McLarenhez, amikor második alkalommal Alonso cipőjébe lépett. Lewis Hamiltonnal összeállítva, már a kezdetektől kezdve egyértelműnek tűnt, hogy McLaren kedvence második hely lesz. Ennek ellenére Heikki sokkal jobban illeszkedett a csapathoz, mint a Renaultnál, és annak ellenére, hogy nem teljesített olyan jól, mint a csapattársa, a bizalma úgy tűnt, hogy növekszik a szezon folytatásával. Kovalainen ebben az évben nyert egy versenyt, de még elismeri, hogy ez szerencse volt. A magyar nagydíj azt jelentette, hogy Massa domináns vezetése leomlott, amikor motorja felrobbant, így a finn lett a századik különféle Grand Prix nyertes.

Az elkövetkező szezonban Heikkinek tovább kell javítania teljesítményét, és be kell bizonyítania, hogy a pályán képes harcolni Hamiltonnal. Lewis lesz a védekező világbajnok, így érdekes harc lesz a kettő között, ha Heikki képes lesz működni.

Kérjük, látogasson el a fórumokra, hogy tudatja velünk gondolatait Heikivel kapcsolatban - lehet-e ő jövőbeli bajnok, és hogyan fog továbbjutni ebben az évben.

Video Utasításokat: Drifting with the Caterham F1 Drivers (Április 2024).