Bejing 2008 olimpia - női futball
A 2008-as olimpiai futball kezdődik.

A Bejing Olimpián a nők olimpiai bajnokságán 12 csapatra nőtt a csapatok száma. A Női verseny játékai augusztus 6. és 21. között játszódnak, négy, négy csapatból álló csoportban. Mindegyik csoportban a két legjobb csapat továbbjut a kiütési szakaszokba, amíg nem lesz győztes.

Két nappal a 2008-as olimpia hivatalos megnyitása előtt megkezdődött a futball-bajnokság. A női esemény kedden indult, a férfiak pedig ma. A nők versenyében a versenyen házigazdák Kína 2-1-es győzelmet ünnepelt Svédország felett a kezdő játékban. Xu Yuan nagy fájdalmat okozott Kínának, mielőtt Lotta Schelin kiegyenlítette Svédországot. A 72. percben Han Duan's nyerte meg a győztest a 101. nemzetközi célért, és Kínának a csoportja elé állítása érdekében.

A Németország világbajnokai az első játékot Brazília ellen játszották, az a csapat, amelyet tavaly 2: 0-ban legyőztek egy izgalmas játékban, hogy megnyerjék a Világkupát. Ezúttal a meccs nem felelt meg a várakozásoknak, így 0-0 döntetlen lett.

Eközben a nap sokkja jött, amikor Norvégia legyőzte az Egyesült Államok védő olimpiai bajnokait. Laursen Kaurin és Melissa Wiik az első négy percben gólt szerzett, és a játék ezután nem hozott további gólt. Kaurin gólja 2 perc alatt elérte a nők olimpiai labdarúgó-bajnokságának leggyorsabb gólját.

A többi meccsen Kanada legyőzte Argentínát 2-1, Észak-Korea legyőzte Nigériát 1-0, Japán pedig 2-2-re vezetett Új-Zélanddal.

Észak-Korea 1-0 Nigéria

A férfi verseny a csütörtökön kezdődött, és a teljes jelentés hamarosan bekövetkezik.

Video Utasításokat: Let's Move For Rio (Lehet 2024).