Chris Hoy - olimpiai kerékpáros
Chris Hoy, az athéni, pekingi és londoni kerékpáros olimpiai aranyérmek nyertese 1976-ban született Edinburgh-ban. Hoy csodálatos három aranyérme 2008-ban elért eredménye inspirálta azoknak a fiatal férfiaknak és nőknek a generációját, akik a 2012. évi londoni olimpiára céloztak.

Hoy kiváló, sokoldalú sportoló - mielőtt a jelenlegi sportsportjára rendezte, Skóciát képviselte az evezésben és elkötelezett rögbi játékos volt. Kerékpározással nőtt fel, és sikerrel járt Skóciában a legjobb BMX versenyzőként, Nagy-Britanniában a második helyen.

Chris Hoy sikertelen volt az a döntés, hogy a pályakerékpározásra összpontosít. Ez lehetőséget adott neki, hogy a készségekre, a sebességre és a csapatmunkára összpontosítson - elengedhetetlen egy olyan sportban, ahol a csapatversenyek szerves részét képezik a csúcsos versenyzők portfóliójának. Rendszeresen kerékpározni kezdett Nagy-Britanniában 1996-ban, és három évvel később Berlinben megszerezte az első világbajnokság-érmét - ezüst a Team Sprintben, csapattársakkal, Craig MacLeannel és Jason Queallyval együtt. Ez volt az első a világbajnokság érmeinek sorozatából, mind a csapat-, mind az egyéni rendezvények számára, beleértve a keirint, a sprintot és az időmérőt.

Hoy kiemelkedett a Kilo nevű versenyen - egy kilométeres próba -, amelyért aranyat nyert a 2004. évi athéni olimpián. Ezenkívül négy világbajnokság aranyérmet is nyert. Ugyanakkor Athén volt az utolsó olimpiai játék, ahol a Kilo versenyt rendezték, és Hoy így elkötelezettebben kezdett összpontosítani a sprint kerékpáros portfólió más szakterületeire. Olimpiai és világbajnoki aranyérmet birtokol mind a Keirin, mind a Sprintért.

keirin. Ebben a versenyben egy motorkerékpár az első öt és fél kört fokozatosan gyorsabb sebességgel vezet a versenytársakhoz a pályán; ezután a motorkerékpár távozik a versenytől, így a versenytársak motoros sebesség-beállító nélkül harcolhatnak az utolsó két és fél körtől.

Sprintel. A selejtező kör meghatározza, hogy ki fog versenyezni a sprint versenyen; ez azt jelenti, hogy a kerékpárosok bemelegítő köröket hajtanak végre, amelyek az utolsó 200 méteres időpróbához vezetnek. A sprintversenyen a kerékpáros út 600 és 1000 m között lehet.

Hoy eredményei nagyrészt a hihetetlen fegyelemnek köszönhetők, amikor sporthoz közelít, hetente 25-35 órán keresztül edzik, edzésekkel, beleértve a súlyemelést, a közúti kerékpározást és a kerékpáros képességek fejlesztését.

Ha szeretne többet megtudni Chris Hoy-ról és a sikerhez vezető utakról, akkor próbálja ki önéletrajzát, a határozottság és elkötelezettség mesét egy olyan sport számára, amelynek profilját Nagy-Britanniában felkeltette.

Video Utasításokat: Are athletes really getting faster, better, stronger? | David Epstein (Lehet 2024).