Miért kezdték el öt szélességüket?
Egy további nap várakozás a Talladega-ból származó Aaron's 499-re nem tompította az izgalom szintjét. Nem sokáig tartott, hogy ez egy tipikus Restrictor Plate versenyré váljon. Kilenc kör pontos. Megálltam a lélegzetem, amikor láttam, hogy öt széles a sarkon. Csak gondot kértek, és a baj az, amit megkaptak. Miért voltak egyáltalán öt széles? A Talladega széles pálya, de nem olyan széles! A roncs tizenhárom autót érintett, és a Chase-ben futó három futót három játékost vitatta. Kasey Kahne, Mark Martin és Kyle Busch mind kemény ütéseket szereztek mind autójukra, mind pontjaikra. Látva ilyen korai vérontást a pályán olyan korán, tudassa velünk, hogy ez a verseny nem más, mint csinos.

Úgy tűnik, hogy a NASCAR erőfeszítései a lágyabb lökhárítók felhasználásával történő ütközés-átalakítások ellenőrzése érdekében kissé segítettek, ám még lehet további lépéseket tenni. Noha úgy tűnt, hogy kevésbé van botrányos rajz, az agresszivitás szintje továbbra is jó volt. Nem tagadhatom, hogy az izgalom szintje magas volt. Több mint 50 vezető váltással soha nem tudhatta, mi fog történni egyik körről a másikra. Volt néhány kör, ahol egynél több vezetékváltás történt ugyanazon a körön! És egyszer sem volt egyetlen olyan sofőr, amely egyértelműen uralkodó lenne. Szó szerint az utolsó 5 körre esett le, még akkor sem volt utalás arra, hogy ki megy át először az a célvonalon.

Tony Stewart ismét a koszorúslány volt, és nem a menyasszony, és az utolsó 11 verseny közül Talladega-ban hatodik, második helyezettjét hozta haza. Nincs semmi rossz érzésem, hogy a 2. helyezett bejuttatta őt két helyre a ranglistán. Jimmie Johnson megszerezte a szezon harmadik győzelmét és az első győzelmét a Talladega-ban, valamint a pontok vezetésének visszaszerzését, miután némi szövegezési segítség után ösztönözte a csapattársa, Brian Vickers előtt. Csak Tony Stewart-t és csapattársait kellett eltartania, hogy megszerezzék ezt a trófeát. Nem könnyű feladat, mivel az összes fellépés mögötte zajlik, de viszonylag könnyedén jött át.

A Dale Earnhardt, Jr. rajongók felől hallotta a nyögéseket, amikor a 153. körben motorhibája volt. A motor meghibásodása nem valami olyan, amellyel Earnhardt, Jr. hozzászokott foglalkozni, de a 89-ös körében való spinje valószínűleg a a kudarc oka. Mindannyian, a Jr. rajongók felvidítanak, csak egy pontot esett le, és a jövő héten határozottabb lesz, mint valaha. "Négy széles volt, és kiszabadultam, belementem Carlba [Edwardsba], és kiszököttem magam" - mondta Earnhardt. "Lehet, hogy hátra forgattam a motort. Valószínűleg ezért felrobbantottam." Általában nincs motorhiba. Nehéz nap volt nekünk, de hát hát. "
Mivel csak 16 kör ment el, volt még egy nagy roncs, ezt Denny Hamlin újonc okozta. Egy körrel büntették az agresszív vezetés miatt, de még ezzel a büntetéssel is jobban teljesített, mint két balesetben érintett áldozat. Michael Waltrip és Joe Nemechek egyaránt azt látták, hogy biztosak lehetnek a 20 legjobb befejezésben, ehelyett a 25. és a 27. helyezett.

A járművezetők csak a legrosszabbatól számíthatnak a korlátozó lemezek versenyére. Időnként csak a verseny befejezése lehet eredmény. Mindig van valaki, aki olyan rendetlenségbe kerül, amely nem az ő dolguk. A másik autó legcsekélyebb csapja elvisz egy nagyszerű autót, és ez egy hulladék szemévé alakulhat. Az aerodinamika fontosabb Talladega-ban és Daytonában, mint talán bármely más pályán. Szeretem, ahogy Mark Martin összefoglalta. "1982-ben csak egy robbantás volt a verseny itt" - mondta Martin. "De a mai nap korában nehéz szórakozni, amikor tudod, hogy a csap nincs a gránátban. Idő kérdése csak, hogy az eltűnjön."

Ezen a héten Richmondba indulunk a Crown Royal 400-hoz. Éjszakai verseny és egy rövid pálya. Két kedvencem, amelyek ritkán csalódnak. A rövid sávokkal természetesen jönnek a rövid sávok, és biztos vagyok benne, hogy ez a hét nem fog különbözni. Biztos vagyok benne, hogy részt veszünk egy nagyszerű versenyen.

Minden héten értékelem az összes e-mailt. Kérem, mindig tudassa velem, mit gondol!

Til a jövő héten .....

Video Utasításokat: This could be why you're depressed or anxious | Johann Hari (Lehet 2024).