Az Atletico Madrid megnyitja az Európa Liga alapító trófeáját - megtöri a Fulham szívét

Antonio Lopez Atletico Madrid, 2009/10

Atletico Madrid 2 - 1 Fulham (AET) (FT 1-1)

Csütörtök este az Atletico Madrid megnyerte az alapító Európa Ligát osztálykiállítással, de a Fulham bátor ellenállása ellenére. Mivel a csapatok teljes munkaidőben nem voltak nyitva, a játék úgy tűnt, hogy a büntetésekre van hajlandó, mivel 25 percnyi kiegészítő idő sem tudta elválasztani a csapatokat. Aztán Diego Forlan második alkalommal ismét lövöldözött, hogy megnyerje az Atletico játékát, és megtörje a Fulham szívét.

Mindig mese volt a dél-londoni oldal számára. Soha senki sem várt reálisan, hogy eljutnak ilyen messzire, soha ne felejtsenek el egy európai trófeát először a történelem során. És a síp végére a mese véget ért, az Atletico Madrid lett az első név az Europa League Trophy-ben.

Diego Forlan 32. percében nyitotta meg a gólt a spanyol oldalnak, és védekező hiba vezette a célt. Először Paul Konchesky adta birtokba, és Antonio Reyes elindította azt a mozdulatot, amelyet Fulham nem tudott lezárni. A Forlan közeli befejezése az Atletico 1-0 előnyt hajtotta végre. Fulham nem feküdt le sokáig, és percekkel később Zamora áttört az Atletico hátsó őrén. Az Atletico nem tudta megtisztítani a veszélyt, és Zoltan Gera közeli lövését Simon Davies végezte el, aki az Atletico hálójába becsapott a kiegyenlítő számára.

A félidőben az eredmény 1-1 maradt, és az Atletico támadásainak további 45 percében láthatták, hogy uralkodó birtokukban állnak, és osztályukba kerülnek, mégsem végezték el az összes fontos áttörést. Fulham bátran védekezett, de ritkán fenyegetett az ellentámadásban, és a meccs folytatása után kimerültség jelei mutatkoztak.

Tehát többletidőnek kellett lennie, és ugyanazt a mintát követtem az első félidőben és a második 10 percben. Alig 5 perccel hosszabb ideig büntetés lett volna, de azután Agüero felkapta a labdát a bal oldalon. Egy apró kis mozdulat és egy menetes labda a Forlánhoz, aki jelöletlennek és a térben a büntetőtábla közepén találta magát. Egy pimasz csattanás, enyhe alakváltozás, Schwarzer verte és a meccset az Atletico nyerte. Az álom Fulham és a csodálatos menedzser, Roy Hodgson számára.

Atletico felemelte a trófeát, és jól megérdemelték, amikor minden elhangzott és megtörtént. Nem kétséges, hogy ők voltak a jobb csapat.

Roy Hodgson:

"Nem számít, hogy mekkora kényelemmel próbálok megtalálni, nem nagyon sokat kell találni. Nekem nehéz valódi örömöt és lelkesedést találni - és meglepődne, ha a hozzáállásom valami más lenne a keserű csalódás és nagy szomorúság, amikor látják, hogy újabb jó előadás nem jutalmazódik. "

ATLETICO MADRID

De Gea; Ujfalusi, Perea, Dominguez, Antonio Lopez, Reyes (Salvio 78), Paulo Assuncao, Raul Garcia, Simao (Jurado 68), Forlan, Aguero.

FULHAM

Schwarzer; Baird, Hughes, Hangeland, Konchesky, Duff (Nevland 84), Etuhu, Murphy, Davies, Gera, Zamora (Dempsey 55).

Sárga lap: Atletico Madrid

Perea.

Sárga lap: Fulham

Hangeland.

A mérkőzés embere: Diego Forlan.

Játékvezető: Nicola Rizzoli (Olaszország).

Video Utasításokat: EURÓPA LIGA DÖNTŐ 2017 ???? Ajax vs Manchester United [FIFA 17] (Lehet 2024).