Ó, hogy hiányzol Rockingham!
Ó, hogy hiányzol Rockingham! A szezon második versenyét a North Carolina Speedway autóversenyen tartották, az észak-karolinai Rockinghamben. Nem hiszem, hogy volt valaha unalmas verseny ezen a pályán. Szeretném, ha ugyanezt lehetne mondani a kaliforniai Fontanában található kaliforniai autópályáról. A változás egyik oka az volt, hogy Rockinghamnek nem volt önálló tömege. Nem tudom, észrevette-e a NASCAR, de nem volt több üres hely Fontanában. A pályatulajdonosok elmondták, hogy ezek az emberek élelmet és ajándéktárgyakat vásároltak. Hmmm, azt gondolnád, hogy figyelték volna a versenyt. Arra is dicsekedtek, hogy kiváló minőségű szórakoztatóik, Jewel és Fantasia vannak. Személy szerint én egyik előadásukat sem találtam izgalmasabbnak, mint maga a verseny. Ez volt egy másik klasszikus példa arra, hogy a NASCAR elhagyja a hagyományokat, és oda ugrani, ahol érzik magukat a pénznek. Mi a baj a hagyományokkal? Személy szerint szeretem a hagyományokat. A héten kapott megjegyzések alapján azt hiszem, hogy a rajongók is ezt teszik. Valójában kaptam egy e-mailt, amelyben felsoroltak másokat, amelyek sokkal érdekesebbek, mint a fontanai verseny (a festék száraz nézése nem volt ott, de biztosan lehetett volna), és bár nevettem, amikor elolvastam, gondolkodtam, milyen szánalmas úgy éreztem. Úgy tűnt, hogy még Jeff Gordon is egyetért. "Kicsit csalódott voltam ebben a versenypályán" - mondta Gordon. "Jelenleg nincs elhaladás. Nagyon nehéz itt egy jó versenyen részt venni."

Mint a múlt héten említettem, az ilyen típusú pálya, amelyen a Roush sofőrök kiemelkednek. Ez sem volt kivétel. Az 50-ös körre mind az 5 Roush-autó a top 10-ben volt. A Fontana-ra jellemző azonban, hogy a gödrökben inkább az ólomváltozás történt, mint a pályán.

A verseny végére inkább az volt a kérdés, hogy ki tartja a kocsit, nem pedig a leggyorsabb. Mint egy 500 mérföldes versenyre jellemző, sok sofőr volt, akiket a motor meghibásodása miatt vettek ki. A vége felé szinte úgy tűnt, hogy az áldozatok voltak azok, akikben a legtöbb uralkodó autó volt.

Tony Stewart a verseny nagy részében az 5 legfelső szintjén futott, és úgy tűnt, ő volt az egyetlen nem Roush versenyző, aki igazán jól teljesített. Még a rossz gödör megállása és a fújt gumiabroncs sem akadályozta meg, hogy visszatérjen a frontba. Stewart volt azonban a 214. körben a motorhibák első áldozata. Még az összes csalódás ellenére is szinte vidám Stewart volt, aki fülről fülig vigyorgott autójáról. "Megint jobbra vagyunk a játékunk tetején" - mondta. "Annyira izgatott vagyok, mintha volna, ha megnyerjük a versenyt" - mondta. "Így nyertünk bajnokságot. Az év elején általában nem vagyunk ilyen erősek." Annak ellenére, hogy a DNF a bajnokság 22. helyére dobta őt, Stewartról inkább ismert, hogy erősebb a szezon második fele. Stewartnek nem volt DNF-je 30 versenyen.

Greg Biffle teljesen verhetetlennek tűnt, és a verseny több mint felét vezette, néha akár 13 másodperccel. De amint mindannyian tudjuk, a NASCAR-ban meg kell tanulnod várni a váratlanokat. Ki gondolta volna, hogy egy Roush-autó motorhibája lesz? Természetesen ez nem olyan, ami gyakran megtörténik, de a 225 körben Biffle autója elkezdett dohányozni. Leejtett egy palackot. Egy ideig lassan megsiklott a pályán, de aztán a fal mögé húzta autóját, és egy nap hívta.

Biffle autója volt az egyetlen, aki Matt Kenseth csapattársa és a győzelem között maradt. Kenseth autója egész nap erős volt, de nem olyan erős, mint Biffle vagy Stewart. Amint Biffle kiment, Kensethnek csak Jimmie Johnsont kellett tartania, és úgy tűnt, hogy ezt könnyedén megcsinálja. Még a késő óvatosság sem, amely miatt zöld, fehér, kockás felület lett volna, visszatartotta őt. Kenseth eltökélt szándéka volt a győzelem megszerzése, és nem engedte, hogy Johnson elhaladjon rajta. Miután Daytonában rosszul végzett, nagyon elégedett Kenseth volt a Victory Lane-ben.

A Kupa versenyzőinek hétvége nincs, de Mexikóban Busch verseny zajlik. A jövő héten Las Vegasban lesznek az UAW-Daimler Chrysler 400-on.

Mint mindig, szeretek hallani rólad. Sokan úgy gondolták, hogy túl kemény vagyok Jimmie Johnson iránt. Egyesek szerint nem voltam elég kemény. Élveztem az összes oldal hallgatását. Küldje el nekem e-maileit a letsgoracin8820@yahoo.com e-mail címen, vagy látogasson el webhelyemre a //www.coffebreakblog.com/site/NASCAR címen.